Small Business - wersja MiniKasa - GB Grzegorz Byzdra

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Small Business - wersja MiniKasa


Wersja MiniKasa jest uproszczoną wersją programu Small Business, przeznaczoną do programowania towarów w kasie fiskalnej.

Wersja MiniKasa jest przeznaczona dla klientów potrzebujących prostego programu umożliwiającego programowanie towarów w kasie fiskalnej, a nie chcącego prowadzić gospodarki magazynowej, prowadzenia rozliczeń z kontrahentami czy robienia inwentaryzacji. W przypadku, gdy w miarę rozwoju firmy, zajdzie potrzeba skorzystania z większej funkcjonalności, można rozszerzyć program o dokupienie pełnej wersji programu. W takim wypadku stosowana będzie korzystna dla klienta możliwość zapłaty różnicy pomiędzy wersją MiniKasa a odpowiednią pełną wersją programu.
Podstawowe ograniczenia w stosunku do pełnej wersji:

  • możliwość prowadzenia tylko jednego magazynu

  • możliwość zdefiniowania i programowania w danym momencie tylko jednej kasy fiskalnej

  • brak możliwości odczytu paragonów i raportów fiskalnych z kasy

  • brak automatycznego programowania kasy w równych odstępach czasowych (tzw. On-Line)

    

Od 1 października 2013 istnieje obowiązek stosowania przepisów z rozporządzenia z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących dotyczących stosowania jednoznacznej nazwy na paragonie fiskalnym.

Treść rozporządzenia w tej sprawie można obejrzeć - link do wyjaśnienia ministerstwa. Poniżej przykład z wyjaśnienia:

"Sposób „jednoznacznego” identyfikowania towarów i usług jest  ściśle związany z asortymentem towarów i usług, jakie podatnik oferuje. Jeżeli przykładowo podatnik dokonuje sprzedaży 5 odmian jabłek i wszystkie są w jednakowej cenie, podatnik może, co do zasady, zaprogramować w kasie nazwę np. „jabłka”. Jeżeli jednak podatnik sprzedaje np. pomidory i pomidory na gałązce, przy czym oba towary mają różną cenę za kilogram, powinien, co do zasady, oddzielnie je identyfikować,..."


Pobierz w pełni funkcjonalną wersję DEMO i wypróbuj przez 2 miesiące za darmo !!!

 
28.11.2019
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego